Powiększanie biustu Białystok, implanty piersi

Dla najbardziej wymagających pacjentek, oczekujących najlepszego efektu estetycznego dr Jaworowski oferuje możliwość umieszczenia implantu minimalnie inwazyjną techniką – metodą endoskopową. Technika jest zarezerwowana dla najbardziej doświadczonych specjalistów, którzy potrafią wytworzyć odpowiednie miejsce dla implantu z ukrytego w pasze, kilkucentrymetrowego nacięcia. Wieloletnie doświadczenie daje w efekcie najlepsze wyniki estetyczne oraz pozwala uniknąć naruszenia czucia w okolicy brodawki i piersi.

Dr Jaworowski jako chirurg onkolog oraz chirurg plastyk posiada wyjątkowe spojrzenie na problemy dotyczące kobiecej piersi. W swojej praktyce zajmuje się zarówno usuwaniem guzów nowotworowych jak i korekcją ubytków po takim leczeniu. Ponadto wykorzystuje szereg nowoczesnych technik do przywracania pożądanego wyglądu kobiecym piersiom, niezależnie od przyczyny defektu kosmetycznego.

Podstawą sukcesu operacji wykonywanych przez dr Jaworowskiego jest odpowiednie dobranie metody do potrzeb pacjentki. W zakres technik wykorzystywanych przez dr Jaworowskiego wchodzi augmentacja piersi za pomocą materiałów sztucznych oraz własnej tkanki pacjentki. W pierwszym przypadku wykorzystuje implanty silikonowe, które można umieścić pod piersią różnymi drogami. W drugim przypadku, gdy pożądane jest wykorzystanie własnych tkanek pacjentki, proponuje powiększanie piersi metodą transferu tłuszczu z miejsc gdzie jest on niepotrzebny.

Operacje plastyczne biustu Białystok

Dzięki umiejętnością, jakie posiadają najlepsi chirurdzy plastyczni, mamy możliwość skorygowania praktycznie każdej niedoskonałości naszego ciała. Jednym z najczęściej wybieranych przez kobiety rodzajów zabiegów chirurgii estetycznej są operacje plastyczne biustu.

Piękne piersi dzięki implantom piersiowym

Wiele kobiet jest niezadowolonych z wyglądu swoich piersi. Panie najczęściej żalą się na zbyt mały rozmiar biustu, opadanie piersi bądź utratę jędrności. Czasami rozmiar piersi staje się przyczyną poważnych kompleksów i niskiej samooceny. Dzięki operacji powiększania piersi kobiety mogą poprawić swoje samopoczucie i pozbyć się dręczącego je kompleksu.

Powiększanie piersi – co warto wiedzieć?

Najczęściej wykonywanym zabiegiem w chirurgii plastycznej jest powiększanie biustu. Zabiegi z wykorzystaniem implantów piersiowych mają na celu powiększenie biustu do rozmiaru oczekiwanego przez pacjentkę. Przed zabiegiem wykonywana jest konsultacja, która ma na celu określenie spodziewanych rezultatów, a także ocenę warunków do wszczepienia implantów piersiowych. Każda kobieta jest inna, więc również sama operacja plastyczna piersi będzie miała nieco inny przebieg. Wielkość oraz rodzaj implantów piersiowych dobierana jest przez chirurga plastyka, który specjalizuje się w wykonywaniu tego rodzaju zabiegów. Cena powiększenia biustu zależna jest od wielu czynników, przede wszystkim od wielkości implantu oraz od metody jego wprowadzenia.

Rodzaje implantów piersiowych

powiększanie biustu klinika białystokNa rynku dostępnych jest wiele rodzajów implantów piersiowych, by spełnić oczekiwania wszystkich pacjentek decydujących się na poprawę wyglądu biustu. Implanty piersi to specjalne torebki, wypełnione najczęściej silikonowym żelem. W dotyku przypominają naturalną strukturę piersi. W chirurgii plastycznej najczęściej stosowane są implanty w kształcie łzy (jest to kształt anatomiczny) i implanty okrągłe. Wielkość implantu uzależniona jest od planowanych efektów i budowy ciała pacjentki.

 

Jak przebiega operacja plastyczna piersi?

Przed zabiegiem każdorazowo przeprowadzana jest konsultacja, która pozwala na określenie oczekiwań pacjentki, a także wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, takich jak:

  • ciąża,
  • nieuregulowana cukrzyca,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • infekcje ropne skóry i śluzówek,
  • nieuregulowane ciśnienie tętnicze.

Przed operacją pacjentka przyjmowana jest do kliniki i przygotowywana do zabiegu. Operacje plastyczne biustu przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym i wymagają co najmniej jednodniowego pobytu w klinice. Implanty piersiowe wprowadzić można pod gruczoł piersiowy lub pod mięsień piersiowy (metodą endoskopową) – usytuowanie implantu zależne jest od budowy pacjentki. Rekonwalescencja po zabiegu trwa około dwóch tygodni. Po ośmiu dniach wyjmowane są szwy. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka powinna nosić specjalny biustonosz i stosować się do przekazanych przez lekarza instrukcji pielęgnowania blizn pozabiegowych, a także rehabilitacji ruchowej.

Powiększanie biustu jest często wykonywanym zabiegiem, jednak przed podjęciem decyzji o jego wykonaniu, warto dobrze się zastanowić nad wyborem kliniki. Obecnie wiele jest miejsc, oferujących tego typu zabiegi, lecz ze względu na inwazyjny charakter, operacje plastyczne biustu powinien przeprowadzać specjalista o wysokich kwalifikacjach i udokumentowanym doświadczeniu.

Endoskopowa technika powiększania piersi nie pozostawia widocznych blizn. Na zdjęciu rzeczywista wielkość cięcia potrzebnego do wprowadzenia implantu 350cc. 2,5 cm, tyle wystarczy żeby znacząco powiększyć biust. Po kilku tygodniach po operacji miejsce wprowadzenia implantu stanie się praktycznie niewidoczne.