Modelowanie sylwetki

Zabiegi modelujące sylwetkę są odpowiedzią medycyny na potrzeby i oczekiwania pacjentów. Pragnienie posiadania idealnie wyrzeźbionego ciała i dążenie do doskonałego wyglądu skłoniło specjalistów do opracowywania różnorodnych technik umożliwiających korygowanie kształtów i zmianę wyglądu sylwetki.

Wielu pacjentów jest niezadowolonych ze swoich kształtów. Nie zawsze restrykcyjna dieta i ćwiczenia fizyczne pozwalają osiągnąć oczekiwane rezultaty. Oporna tkanka tłuszczowa czy cellulit mogą utrzymywać się pomimo podejmowanych prób. Zdarza się również, że to właśnie spadek wagi jest i wygląd skóry po gwałtownym schudnięciu jest przyczyną zmartwień pacjenta.

Dr Jaworowski to specjalista chirurgii plastycznej zajmujący się różnorodnymi zabiegami chirurgicznymi, również modelowaniem sylwetki. Dzięki ogromnej wiedzy i wieloletniej praktyce może łączyć tradycję z nowoczesnością i proponować pacjentom najbardziej optymalne rozwiązania, dostosowane do ich oczekiwań i potrzeb.

Pacjenci dra Jaworowskiego marzący o wymodelowaniu sylwetki, pozbyciu się zbędnej tkanki tłuszczowej, obwisłej skóry, rozstępów, czy też pragnący nadać objętość konkretnym obszarom ciała, mogą skorzystać z mniej, lub bardziej inwazyjnych metod, w zależności od oczekiwanych efektów zabiegu.

Liposukcja ultradźwiękowa, abdominoplastyka, wycinanie skóry, radiofrekwencja czy HIFU – chcesz znać rezultaty, ale nie wiesz, co wybrać? Pacjenci dr Jaworowskiego mają możliwość skorzystania z zaawansowanej wizualizacji 3D, która pozwala zobaczyć i ocenić przewidywane efekty zabiegu.

Chirurgiczne modelowanie sylwetki, konsultacje w Białymstoku

Zabiegi modelujące sylwetkę pozwalają na uzyskanie lub odzyskanie zadowalających kształtów ciała. Do gabinetów trafiają przede wszystkim pacjenci od lat walczący z oporną tkanką tłuszczową, cellulitem, czy obwisłą skórą. Ci, którzy chcieliby wyglądać szczuplej oraz Ci, którzy marzą o powiększeniu piersi, czy pośladków.

Małoinwazyjne zabiegi nie zawsze mogą być skuteczne, czasami tylko operacyjne podejście może rozwiązać problem pacjenta. Dr Jaworowski jest specjalistą chirurgii plastycznej, dzięki temu niemal każdy pacjent (w przypadku braku przeciwwskazań), zależnie od potrzeb i oczekiwań w zakresie modelowania sylwetki, może uzyskać pomoc – poprawę wyglądu, harmonizację sylwetki, co może wpłynąć na poczucie pewność siebie.

modelowanie sylwetki białystok

Co to jest modelowanie sylwetki?

Modelowanie ciała to specjalistyczne procedury i zabiegi mające na celu kształtowanie i ulepszanie konturów ciała. Dzięki nowoczesnym technikom możliwe jest usunięcie nadmiaru tłuszczu i skóry, zredukowanie cellulitu, pozbycie się rozstępów, poprawa kondycji skóry, oraz nadanie krągłych, zmysłowych kształtów. Współczesne metody umożliwiają również przeszczepienie tkanki tłuszczowej, czyli pozbycie się jej z niepożądanych miejsc i zastosowanie w innych, wymagających dodania objętości.

Na czym polegają zabiegi modelujące sylwetkę?

Zabiegi modelujące polegają na wykorzystaniu specyficznych technologii i metod do nadania sylwetce pacjenta innych, pożądanych kształtów. Czasami wystarczają łagodne metody redukujące tkankę tłuszczową w określonych partiach ciała oraz likwidujące wiotkość skóry (masaże stymulujące tkanki). Innym razem bardziej zaawansowane, takie jak radiofrekwencja czy HIFU. Jednak u niektórych pacjentów tylko radykalne metody, takie jak liposukcja, abdominoplastyka, czy wycinanie skóry razem z otaczającymi tkankami, pozwalają uzyskać zadowalającą poprawę wyglądu i zmianę kształtu sylwetki.

Modelowanie sylwetki przed i po – wizualizacja efektów w 3D

Wykorzystanie systemu VECTRA i wizualizacja 3D pozwalają na realistyczne przedstawienie spodziewanych efektów zabiegu modelowania sylwetki. Takie rozwiązanie daje pacjentowi możliwość dokładnego omówienia oczekiwań z lekarzem, dostosowania zakresu interwencji oraz przewidywania potencjalnych rezultatów. Wizualizacja 3D zwiększa komfort i poczucie bezpieczeństwa pacjenta przed podjęciem decyzji o zabiegu, a także pozwala lepiej przygotować się na zmiany, jakie nastąpią.

Modelowanie sylwetki – wskazania

 • Nadmiar tkanki tłuszczowej (opornej na stosowane diety i ćwiczenia),
 • Nadmiar skóry lub skóra wymagająca ujędrnienia,
 • Cellulit,
 • Mięśnie niewidoczne pod tkanką tłuszczową,
 • Chęć wymodelowania konkretnych partii ciała, jak brzuch, pośladki, ramiona czy łydki,
 • Niezadowalająca wielkość lub kształt piersi, pośladków.

Zabiegi na modelowanie sylwetki – efekty

Rezultaty modelowania ciała są zależne od zastosowanych metod.

Najbardziej pożądane i najczęściej uzyskiwane efekty zabiegów:

 • redukcja tkanki tłuszczowej,
 • pozbycie się tzw. boczków,
 • usunięcie nadmiaru skóry,
 • uwidocznienie muskulatury,
 • uwypuklenie pożądanych części ciała (piersi, pośladki)
 • ujędrnienie i poprawa elastyczności skóry,
 • redukcja cellulitu.

Modelowanie sylwetki – zabiegi na ciało

Wyszczuplające i modelujące zabiegi to różnorodne procedury wpływające na kształt i wygląd sylwetki. Wykorzystywane metody dostosowuje się do potrzeb i oczekiwań pacjentów. Mniej inwazyjne zabiegi wykorzystywane w medycynie estetycznej (np. radiofrekwencja, HIFU, bandaże arosha, masaże) mogą spowalniać procesy starzenia, sprzyjać spalaniu tkanki tłuszczowej, czy redukcji cellulitu. Jednak nie każdy mało inwazyjny zabieg wykonany u pacjenta przynosi oczekiwane rezultaty. W wielu przypadkach konieczne jest bardziej radykalne podejście i wykorzystanie inwazyjnych metod.

 • Liposukcja ultradźwiękowa VASER (VASER lipo HD) – zabieg polega na precyzyjnym usuwaniu tłuszczu z wykorzystaniem ultradźwięków. Metoda pozwala na delikatne modelowanie sylwetki i wykorzystywana jest również u osób szczupłych, ponieważ pozwala na uwidocznienie muskulatury. Ogromną zaletą metody jest możliwość wykorzystania odessanego tłuszczu do nadania objętości innym partiom ciała – lipotransfer.
 • Abdominoplastyka – tzw. plastyka brzucha. Procedura polega na usunięciu nadmiernego tłuszczu i skóry i może zapewnić płaski i jędrny brzuch osobom, które nie są w stanie osiągnąć takich rezultatów przy wykorzystaniu innych metod. Często przeprowadzane po ciąży lub intensywnym odchudzaniu.
 • Wycinanie skóry – nie tylko nadmiar skóry na brzuchu może być problemem pacjentów po znacznej utracie masy ciała. W niektórych przypadkach konieczne jest usuwanie obwisłej skóry z tkankami podskórnymi z wewnętrznej strony ud czy ramion.
 • Implanty – modelowanie ciała to również dodawanie mu kształtów. W chirurgii plastycznej możliwe jest zastosowanie implantów piersi oraz pośladków.

Niezależnie od wybranej metody, warto wybrać profesjonalny gabinet i skonsultować się ze specjalistą.

Przygotowanie do modelowania sylwetki

Pierwsza wizyta konsultacyjna pozwala pacjentowi omówić oczekiwania ze specjalistą i zapoznać się z możliwymi metodami działania. Po podjęciu decyzji pacjent, zdecydowany na konkretny zabieg, otrzyma dokładne wytyczne dotyczące przygotowania do całej procedury. Sam zabieg chirurgiczny wymaga przeprowadzenia szczegółowej diagnostyki zapewniającej pacjentowi bezpieczeństwo i umożliwiającej wykrycie ewentualnych przeciwwskazań.

Rekonwalescencja po modelowaniu sylwetki – zalecenia po zabiegu

Postępowanie po zabiegu zależy od zastosowanej procedury. Zawsze należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Małoinwazyjne metody nie wymagają szczególnej rekonwalescencji. Natomiast po zabiegach chirurgicznych ważna jest odpowiednia rehabilitacja, która przyspiesza gojenie, redukuje obrzęki, poprawia kondycję skóry i pozwala zmniejszyć dyskomfort.

Modelowanie sylwetki – przeciwwskazania

Przed każdym zabiegiem odbywa się konsultacja z lekarzem pozwalająca ustalić, czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia konkretnych procedur. Obostrzenia zależą od planowanego zabiegu na ciało. W przypadku metod chirurgicznych za ogólne przeciwwskazania uznaje się przede wszystkim:

 • cukrzycę,
 • nadciśnienie tętnicze i choroby serca,
 • zaburzenia krzepliwości krwi lub przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • choroby wątroby i nerek,
 • infekcje ogólne oraz stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym,
 • okres ciąży i laktacji,
 • niektóre choroby autoimmunologiczne (szczególnie niewyregulowane).

Modelowanie ciała – skutki uboczne

Jak każdy zabieg modelowanie ciała wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań. Szczególnie odnosi się to do zabiegów chirurgicznych, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego specjalisty i profesjonalne podejście do pacjenta. Ryzyko wystąpienia skutków ubocznych zwiększa się w przypadku zastosowania znieczulenia ogólnego. Pacjenci po wybudzeniu mogą doświadczać mdłości, wymiotów, osłabienia, rozkojarzenia, czy zaburzenia rytmu serca. Kluczowe znaczenie ma profesjonalna obsługa i troskliwa opieka nad pacjentem. Inne powikłania, które mogą pojawić się po każdym zabiegu chirurgicznym to: ból, zasinienie skóry, krwiaki, opuchlizna, wyciek z rany, drętwienie, zaczerwienienie i podwyższenie temperatury ciała.

zabieg modelowania sylwetki białystok

Modelowanie sylwetki – cena

Całkowity koszt modelowania sylwetki zależy od rodzaju zabiegu, zastosowanego znieczulenia oraz dodatkowych procedur. Koszt konsultacji z zakresu chirurgii plastycznej u dr Jaworowskiego w Białymstoku to 300 zł. a cena operacji modelowania sylwetki z wykorzystaniem liposukcji ultradźwiękowej rozpoczyna się od 9000 zł.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą kliniki.

FAQ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące modelowania sylwetki.

Jaki zabieg na modelowanie sylwetki?

Do popularnych małoinwazyjnych zabiegów modelujących sylwetkę należą: HIFU, czy radiofrekwencja wykonywana w celu obkurczanie skóry i redukcji tkanki tłuszczowej. Wśród bardziej radykalnych metod, wymaganych w przypadku poważnych problemów pacjenta, wyróżnia się liposukcję przy użyciu ultradźwięków VASER lipo HD, abdominoplastykę oraz usuwanie innych fragmentów skóry, lipotransfer oraz wszczepianie implantów.

Czy zabieg modelowania sylwetki to zabieg odchudzający?

Nie, modelowanie sylwetki to nie metoda odchudzania. W niektórych przypadkach pacjentom chodzi jedynie o zmianę proporcji konkretnych obszarów (piersi i pośladków).

Na czym polega modelowanie sylwetki?

Modelowanie sylwetki polega na wykorzystaniu zaawansowanych technologii i metod do skorygowania sylwetki, np. wyszczuplenia w określonych partiach i uwypuklenia w innych (w przypadku lipotransferu do przeszczepu wykorzystuje się odessane komórki tłuszczowe).

Gdzie można zrobić modelowanie ciała (Białystok)

W Białymstoku nie ma zbyt wielu możliwości wykonania operacji modelowania sylwetki. Jednym z lekarzy konsultujących i przeprowadzającym zaawansowane zabiegi chirurgiczne jest dr Jaworowski.

Czym są modelujące zabiegi na ciało – wyszczuplające?

Zabiegi modelujące to procedury mające na celu poprawę wyglądu ciała poprzez skorygowanie poszczególnych obszarów. Mogą to być zarówno zabiegi nieinwazyjne, jak i zaawansowane metody chirurgiczne.

Czym się różni chirurgiczne modelowanie sylwetki od tego wykonywanego w gabinetach medycyny estetycznej?

Chirurgiczne modelowanie sylwetki to inwazyjne zabiegi, takie jak liposukcja czy abdominoplastyka, wymagające znieczulenia ogólnego i dłuższej rekonwalescencji. Zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej są mniej inwazyjne i charakteryzują się krótszym czasem regeneracji, ale należy pamiętać, że mogę być nieskuteczne w przypadku poważnych problemów pacjenta (np. nadmiar skóry, tkanki tłuszczowej).

Ile kosztuje modelowanie sylwetki (Białystok)?

Ceny modelowania ciała różnią się w zależności od zabiegu, konieczności zastosowania znieczulenia, czy konkretnej kliniki. Najdroższe są zaawansowane procedury chirurgiczne wykonywane w znieczuleniu ogólnym, ale należy pamiętać, że w wielu przypadkach tylko one mogą przynieść oczekiwany efekt i poprawę wyglądu.